Bringastart tehetségkutató Brigetio MTB gyerekversenyt rendeztünk a hétvégén

Tegnap igazi bringás élményekkel telt meg az Igmándi Erőd, ahol megrendeztük a BringaStart tehetségkutató Brigetio MTB gyerekversenyt.

A pályán lelkes, bátor és elszánt gyerekek mutatták meg, mit jelent számukra a kerékpározás öröme. Volt izgalom a rajtnál, nagy hajrá a célban, büszke mosoly az eredményhirdetésen és rengeteg biztatás a pálya széléről.
Számunkra minden induló győztes, aki rajthoz állt, végigment a pályán és belekóstolt a versenyzés hangulatába.

Köszönjük a gyerekeknek a fantasztikus részvételt, a szülőknek és kísérőknek a támogatást, valamint minden segítőnek, aki hozzájárult ahhoz, hogy ez a nap ilyen jó hangulatban valósulhasson meg. Bízunk benne, hogy sok kis bringás számára ez a nap nemcsak egy verseny volt, hanem egy új sportos élmény kezdete is.

Képek: LINK
Eredmények: LINK

 

Beszámoló: MTB Challenge sorozat Törökbálinti állomása

Május 10-én, vasárnap rendezték meg Törökbálinton a Maraton Challenge MTB versenyt, ahol egyesületünk versenyzői is szép számmal rajthoz álltak. Külön öröm számunkra, hogy végre MTB-versenyen is egyre több tagunk képviseli a csapatot.
Kiss Attila, Kissné Szabó Tamara, Gulyás Nimród és Zsemlye Nándor álltak rajthoz a versenyen.
Gulyás Nimród az U13-as fiúk között teljesítette élete első versenyét, ahol a 17. helyen ért célba. Gratulálunk az első versenyhez és a kitartó teljesítéshez! 👏
Zsemlye Nándor nagyon szépen szerepelt, kevesebb mint 1 perccel maradt le a dobogóról, így végül a 4. helyezést érte el. Ez igazán biztató eredmény az egyesületünk számára.
Kissné Szabó Tamara a rövid távon a 3. helyen végzett. A versenye nem alakult teljesen zökkenőmentesen, hiszen menet közben vissza kellett fordulnia a telefonját keresni, ami körülbelül 20 perc időveszteséget jelentett. Ennek ellenére sikerült dobogóra állnia. Beszámolója szerint a pálya eleje a meredek emelkedők miatt nehéz volt, a második fele viszont már jobban tetszett neki.
Kiss Attila a master 2 korcsoport rövid távján a 27. helyen ért célba. A verseny során egyszer eltévedt a pályajelölés miatt, majd 8 kilométerrel a cél előtt defektet kapott, így végül tolva fejezte be a távot. Elmondása szerint jó formában érezte magát és a problémák nélkül akár a 10. hely környékére is odaérhetett volna.
Büszkék vagyunk versenyzőinkre, akik egy technikás, meredek emelkedőkkel tarkított pályán álltak helyt.
Gratulálunk Attilának, Tamarának, Nimródnak és Nándornak! Hajrá tovább! 💪🚴‍♀️🚴‍♂️

Beszámoló: Etyek MTB Challenge

Május 2-án rendezték meg az Etyek MTB Challenge versenyt, amely a Maraton Challenge sorozat része volt. Egyesületünket Zsemlye Nándor képviselte, aki a Rövid Master2 kategóriában hatalmasat küzdve a 4. helyen ért célba, mindössze néhány másodperccel lemaradva a dobogóról.
A verseny eleje elég idegesen indult, mindenki próbált minél előrébb kerülni az éles rajt előtt. Nándor körülbelül 2 km-nél bukásba keveredett, miután az előtte haladó hirtelen balra mozdult, ő pedig lesodródott az útról. Innen vált igazán izgalmassá a verseny. 😁
A 28,5 km-es, 333 méter szintemelkedésű pálya nem volt túl nehéz, viszont annál gyorsabb, az útvonal többnyire az etyeki szőlők között kanyargott, száraz, helyenként nagyon poros terepen. A tempó végig magas volt, de Nándor a bukás után is visszaküzdötte magát és végül csak hajszállal maradt le a dobogóról.
Gratulálunk Nándor, szép versenyzés és nagy mentés volt! 👏🚴‍♂️

 

VI. Brigetio MTB Maraton: versenykiírás

FRISSÍTÉS:

2020.05.26: Tájékoztatni szeretnénk minden érdeklődőt, hogy  a VI. Brigetio MTB Marton nem kerül megrendezésre 2020-ban. Köszönjük az érdeklődéseket, jövő évben egy jól felépített versenynaptárban, a szezonnyitó versenyek egyikével várunk Benneteket!

2020.03.15: A hét során közzétett kormányrendelet, továbbá az MKSZ állásfoglalása alapján arra az elhatározásra jutottunk, hogy rendezvényünket határozatlan időre elnapoljuk. Az előnevezést felfüggesztettük. Terveink szerint május folyamán már többet látunk a vírus lefolyásának menetéről, így mind az új időpont kitűzése, mind pedig a szükséges engedélyek újbóli beszerzése aktuálissá válhat.

2020.03.05: A nevezéssel járó kedvezmények köre bővült. Részletek a versenykiírás oldalon.


Immár elérhetővé vált 2020. 04. 25-i (szombat) versenyünk versenykiírása. Fontos változás a tavalyihoz képest, hogy a férfi korcsoportokban lehetőség nyílik hosszú távon is indulni.

Rövid táv útvonal:

Hosszú táv útvonal:

VERENYKIÍRÁS: LINK

NEVEZÉS: LINK

Felhívjuk a pályát bejárni szándékozók figyelmét, hogy hétköznapokon a pályabejárás korlátozottá válhat. Ilyenkor a dunaszentmiklósi futball pálya utáni zöld sávval jelzett turistaút katonai zár alatt lehet, az erdőbe való bejutást ilyenkor tiltják. Ezt kérjük figyelembe venni.

2020. március 29-én illetve 2020. április 5-én pályabejárást tartunk 10 órai kezdettel a dunaalmási futball pályától indulva, száraz idő esetén. Ennek részleteiről az egyesület Facebook oldalán teszünk majd közzé információt.

Facebook oldal: https://www.facebook.com/brigetiokse/

Mátra Maraton beszámoló

Kolozsváry Szilárd és Fekete Nóra szeptember 1-én a Mátra Maratonon versenyeztek.

Szilárd a következőket írta a versenyről:

Szeptember 1-én a Mátra maratonon vettünk részt, igazi jó nyárias időnk volt, kicsit talán meleg is. A verseny helyszíne nagyon szép környezetben volt és a szervezők egy teljesen új pályával készültek, ami jó kis montis pálya lett, emelkedő volt benne bőven, végül is a Mátrába voltunk. Én a rövid távon indultam ami 43 km 1200m szint különbséggel, míg Nóri a 19 km-es mini távon ami 380m szintet tartalmazott.
Nóri a Master 2. 6. helyen, én a Master 2. 36. helyen értem célba.

Top Maraton: Bükk Maraton Brigetios szemmel

Múlt hétvégén a Top Maraton sorozat sorozat 4. állomásán, a Bükk Maratonon jártak csapatunkból többen. Alábbiakban tőlük olvashattok néhány gondolatot a versenyről.

„Top Maraton: Bükk Maraton Brigetios szemmel” bővebben

Gerecse Maraton: egy újraéledt hazai verseny

2019. július 27-én újra a Gerecsében versenyezhettek az MTB maratonok szerelmesei. A Superior Racing Team vette szárnyai alá a rendezvény megszervezését, így a vértesboglári MTB Piknik után egy újabb komolyabb múlttal rendelkező verseny éledt újjá. Három táv között választhattak az indulók. Az Elit futam 55 km, a hobbi 26 km, míg a mini táv 10 km megtételét jelentette.

„Gerecse Maraton: egy újraéledt hazai verseny” bővebben

Ferenczi Balázs toronymagasan nyerte az V. Brigetio MTB Maratont!

 

 

Április 13-án, immáron 5. alkalommal, megújult helyszínen és útvonallal rajtolt el a Brigetio MTB Maraton! A verseny központja a dunaalmási focipálya volt, a 36 km-es versenytáv a gyönyörű neszmélyi borvidék dombságain haladt. Változatos rajtcsomaggal készültünk a versenyzőknek, amely egyesületünk kulacsát, 1 db SiS energia szeletet tartalmazott a NutriDepó, a bajnokok ellátója jóvoltából, továbbá a rajtszámmal számos kedvezményt lehetett igénybe venni, például 50 % kedvezménnyel lehetett pizzázni a Boss-co Pizzéria-ban.

Lassú rajt 10 órakor, 6 fok, gyenge esőzés

A versenyzők pontban 10 órakor 6 fokos hidegben, gyenge esőzés mellett vágtak neki a 800 méter szintemelkedést tartalmazó versenytávnak. Az 1,8 km-es lassú rajtot követően következett az éles rajt, amely után hamar darabjaira szakadt a mezőny. 

Adorján Bence, Ferenczi Balázs, Cserháti Péter (balról jobbra)

A verseny első felében Balazs Ferenczi (HeloVelo Bike and Cafe) nagyon erős tempót diktált, Dunaszentmiklósra érve már komolyabb előnyt tudhatott magáénak. Előnyét a verseny végéig folyamatosan növelte, végül 5 perccel a második helyen érkező Adorján Bence (Superior Team) előtt magabiztos győzelmet aratott és végül 1:20:42-es idővel megnyerte a versenyt! A harmadik hely sorsáról izgalmas befutó döntött, amit végül Cserháti Péter (Bakony Racing Team) nyert, így ő állhatott fel harmadikként a dobogóra!

A nők versenyében is magabiztos győzelem született, Alexandra Éva Mészáros (Brigetio KSE) egyesületünk versenyzője több mint 3 perces előnnyel elsőként érkezett a célba Kitti Pataky előtt! A harmadik helyezést Szlovencsák Panna szerezte meg.

A versenyt követően Agócs Gábor jóvoltából forró gulyáslevessel kedveskedtünk a résztvevőknek, akiknek jól esett a hidegben a forró ebéd. A húst Nagy Lajos húsboltjának, a kiszolgálást Varga Lászlónak köszönjük. A desszertről az Ireks Stamag gondoskodott, akik finom süteményekkel készültek rendezvényünkre.

Versenyünk ötödik alkalommal való megrendezésének alkalmából különleges, egyedi készítésű díjakkal készültünk a helyezetteknek, az V. motívumot megjelenítve, melyet Balint Herczeg készített el. Egyedileg tervezett okleveleinket Lelkes László írnok írta meg, még különlegesebbé téve azokat. A dobogós hölgyeknek egy szál virággal készültünk Csicsatka Judit – Főnix Virágbolt felajánlásából.

egyedi készítésű díjaink az V. motívummal

A hangosításról Péter Borbás gondoskodott, a speakerünk pedig Márta Veréb volt. Az útvonal biztosítását Sass Lászlónak és csapatának a komáromi és neszmélyi Polgárőrségnek köszönjük!

A rendezvény helyszínét és az önzetlen segítséget a rendezvény fővédnökének Dunaalmás Polgármesterének Ollé Árpádnak köszönjük! Habár a rendezvény nem komáromi területen zajlott, Komárom város polgármesterének, Dr. Molnár Attilának támogatását is nagyon köszönjük!

Tagjainknak, támogatóinknak ezúttal is köszönjük a verseny megszervezését, lebonyolítását, nélkülük ez a rendezvény nem valósulhatott volna meg!

V. Brigetio MTB Maraton helyezettek

Herczeg Bálint képei: https://drive.google.com/open?id=1zzvzm45exwWtm0fCVVsA39wL3Im6XWRi

Héregi Péter képei: https://drive.google.com/open?id=1zzvzm45exwWtm0fCVVsA39wL3Im6XWRi

Eredmények: xlsx

V. Brigetio Maraton: Új helyszínen!

2019. április 13 (szombat) lesz az időpontja az V. Brigetio MTB Maraton versenyünknek. Az új helyszín Dunaalmás, így csábítóbb montis terep várja azokat, akik egy szezon eleji versenyre ellátogatnak hozzánk. A versenykiírás már elérhető, azonban pár kérdés tisztázásáig a nevező felületet csak március 4-el fogjátok elérni.

Versenykiírás: LINK

Nevező felület: LINK

Felhívjuk a pályát bejárni szándékozók figyelmét, hogy hétköznap NE próbálkozzanak a pálya bejárásával, mert a Honvédség éles lövészetet szokott tartani hétköznap, és katonai zár alá esik a Dunaszentmiklósról kifelé vezető zöld sáv rész.

Figyelem (2019.04.03): Az útvonalban egy minimális változtatás kényszerültünk megejteni. Dunaszentmiklósra átérve a hegytetőn nem a szántóföld felé kerülve lesz megkerülve a falu, hanem a kilátó és temető felé mentek le a frissítő felé, amerről majd a visszaút is vezet. (Ezt a változtatást a letölthető GPS log nem tartalmazza.)