Tegnap igazi bringás élményekkel telt meg az Igmándi Erőd, ahol megrendeztük a BringaStart tehetségkutató Brigetio MTB gyerekversenyt.
A pályán lelkes, bátor és elszánt gyerekek mutatták meg, mit jelent számukra a kerékpározás öröme. Volt izgalom a rajtnál, nagy hajrá a célban, büszke mosoly az eredményhirdetésen és rengeteg biztatás a pálya széléről.
Számunkra minden induló győztes, aki rajthoz állt, végigment a pályán és belekóstolt a versenyzés hangulatába.
Köszönjük a gyerekeknek a fantasztikus részvételt, a szülőknek és kísérőknek a támogatást, valamint minden segítőnek, aki hozzájárult ahhoz, hogy ez a nap ilyen jó hangulatban valósulhasson meg. Bízunk benne, hogy sok kis bringás számára ez a nap nemcsak egy verseny volt, hanem egy új sportos élmény kezdete is.
Május 10-én, vasárnap rendezték meg Törökbálinton a Maraton Challenge MTB versenyt, ahol egyesületünk versenyzői is szép számmal rajthoz álltak. Külön öröm számunkra, hogy végre MTB-versenyen is egyre több tagunk képviseli a csapatot.
Kiss Attila, Kissné Szabó Tamara, Gulyás Nimród és Zsemlye Nándor álltak rajthoz a versenyen.
Gulyás Nimród az U13-as fiúk között teljesítette élete első versenyét, ahol a 17. helyen ért célba. Gratulálunk az első versenyhez és a kitartó teljesítéshez! 👏
Zsemlye Nándor nagyon szépen szerepelt, kevesebb mint 1 perccel maradt le a dobogóról, így végül a 4. helyezést érte el. Ez igazán biztató eredmény az egyesületünk számára.
Kissné Szabó Tamara a rövid távon a 3. helyen végzett. A versenye nem alakult teljesen zökkenőmentesen, hiszen menet közben vissza kellett fordulnia a telefonját keresni, ami körülbelül 20 perc időveszteséget jelentett. Ennek ellenére sikerült dobogóra állnia. Beszámolója szerint a pálya eleje a meredek emelkedők miatt nehéz volt, a második fele viszont már jobban tetszett neki.
Kiss Attila a master 2 korcsoport rövid távján a 27. helyen ért célba. A verseny során egyszer eltévedt a pályajelölés miatt, majd 8 kilométerrel a cél előtt defektet kapott, így végül tolva fejezte be a távot. Elmondása szerint jó formában érezte magát és a problémák nélkül akár a 10. hely környékére is odaérhetett volna.
Büszkék vagyunk versenyzőinkre, akik egy technikás, meredek emelkedőkkel tarkított pályán álltak helyt.
Gratulálunk Attilának, Tamarának, Nimródnak és Nándornak! Hajrá tovább! 💪🚴♀️🚴♂️
Május 2-án rendezték meg az Etyek MTB Challenge versenyt, amely a Maraton Challenge sorozat része volt. Egyesületünket Zsemlye Nándor képviselte, aki a Rövid Master2 kategóriában hatalmasat küzdve a 4. helyen ért célba, mindössze néhány másodperccel lemaradva a dobogóról.
A verseny eleje elég idegesen indult, mindenki próbált minél előrébb kerülni az éles rajt előtt. Nándor körülbelül 2 km-nél bukásba keveredett, miután az előtte haladó hirtelen balra mozdult, ő pedig lesodródott az útról. Innen vált igazán izgalmassá a verseny. 😁
A 28,5 km-es, 333 méter szintemelkedésű pálya nem volt túl nehéz, viszont annál gyorsabb, az útvonal többnyire az etyeki szőlők között kanyargott, száraz, helyenként nagyon poros terepen. A tempó végig magas volt, de Nándor a bukás után is visszaküzdötte magát és végül csak hajszállal maradt le a dobogóról.
Gratulálunk Nándor, szép versenyzés és nagy mentés volt! 👏🚴♂️
2020.05.26: Tájékoztatni szeretnénk minden érdeklődőt, hogy a VI. Brigetio MTB Marton nem kerül megrendezésre 2020-ban. Köszönjük az érdeklődéseket, jövő évben egy jól felépített versenynaptárban, a szezonnyitó versenyek egyikével várunk Benneteket!
2020.03.15: A hét során közzétett kormányrendelet, továbbá az MKSZ állásfoglalása alapján arra az elhatározásra jutottunk, hogy rendezvényünket határozatlan időre elnapoljuk. Az előnevezést felfüggesztettük. Terveink szerint május folyamán már többet látunk a vírus lefolyásának menetéről, így mind az új időpont kitűzése, mind pedig a szükséges engedélyek újbóli beszerzése aktuálissá válhat.
2020.03.05: A nevezéssel járó kedvezmények köre bővült. Részletek a versenykiírás oldalon.
Immár elérhetővé vált 2020. 04. 25-i (szombat) versenyünk versenykiírása. Fontos változás a tavalyihoz képest, hogy a férfi korcsoportokban lehetőség nyílik hosszú távon is indulni.
Felhívjuk a pályát bejárni szándékozók figyelmét, hogy hétköznapokon a pályabejárás korlátozottá válhat. Ilyenkor a dunaszentmiklósi futball pálya utáni zöld sávval jelzett turistaút katonai zár alatt lehet, az erdőbe való bejutást ilyenkor tiltják. Ezt kérjük figyelembe venni.
2020. március 29-én illetve 2020. április 5-én pályabejárást tartunk 10 órai kezdettel a dunaalmási futball pályától indulva, száraz idő esetén. Ennek részleteiről az egyesület Facebook oldalán teszünk majd közzé információt.
Kolozsváry Szilárd és Fekete Nóra szeptember 1-én a Mátra Maratonon versenyeztek.
Szilárd a következőket írta a versenyről:
Szeptember 1-én a Mátra maratonon vettünk részt, igazi jó nyárias időnk volt, kicsit talán meleg is. A verseny helyszíne nagyon szép környezetben volt és a szervezők egy teljesen új pályával készültek, ami jó kis montis pálya lett, emelkedő volt benne bőven, végül is a Mátrába voltunk. Én a rövid távon indultam ami 43 km 1200m szint különbséggel, míg Nóri a 19 km-es mini távon ami 380m szintet tartalmazott.
Nóri a Master 2. 6. helyen, én a Master 2. 36. helyen értem célba.
Múlt hétvégén a Top Maraton sorozat sorozat 4. állomásán, a Bükk Maratonon jártak csapatunkból többen. Alábbiakban tőlük olvashattok néhány gondolatot a versenyről.
2019. július 27-én újra a Gerecsében versenyezhettek az MTB maratonok szerelmesei. A Superior Racing Team vette szárnyai alá a rendezvény megszervezését, így a vértesboglári MTB Piknik után egy újabb komolyabb múlttal rendelkező verseny éledt újjá. Három táv között választhattak az indulók. Az Elit futam 55 km, a hobbi 26 km, míg a mini táv 10 km megtételét jelentette.
Április 13-án, immáron 5. alkalommal, megújult helyszínen és útvonallal rajtolt el a Brigetio MTB Maraton! A verseny központja a dunaalmási focipálya volt, a 36 km-es versenytáv a gyönyörű neszmélyi borvidék dombságain haladt. Változatos rajtcsomaggal készültünk a versenyzőknek, amely egyesületünk kulacsát, 1 db SiS energia szeletet tartalmazott a NutriDepó, a bajnokok ellátója jóvoltából, továbbá a rajtszámmal számos kedvezményt lehetett igénybe venni, például 50 % kedvezménnyel lehetett pizzázni a Boss-co Pizzéria-ban.
Lassú rajt 10 órakor, 6 fok, gyenge esőzés
A versenyzők pontban 10 órakor 6 fokos hidegben, gyenge esőzés mellett vágtak neki a 800 méter szintemelkedést tartalmazó versenytávnak. Az 1,8 km-es lassú rajtot követően következett az éles rajt, amely után hamar darabjaira szakadt a mezőny.
Adorján Bence, Ferenczi Balázs, Cserháti Péter (balról jobbra)
A verseny első felében Balazs Ferenczi (HeloVelo Bike and Cafe) nagyon erős tempót diktált, Dunaszentmiklósra érve már komolyabb előnyt tudhatott magáénak. Előnyét a verseny végéig folyamatosan növelte, végül 5 perccel a második helyen érkező Adorján Bence (Superior Team) előtt magabiztos győzelmet aratott és végül 1:20:42-es idővel megnyerte a versenyt! A harmadik hely sorsáról izgalmas befutó döntött, amit végül Cserháti Péter (Bakony Racing Team) nyert, így ő állhatott fel harmadikként a dobogóra!
A nők versenyében is magabiztos győzelem született, Alexandra Éva Mészáros (Brigetio KSE) egyesületünk versenyzője több mint 3 perces előnnyel elsőként érkezett a célba Kitti Pataky előtt! A harmadik helyezést Szlovencsák Panna szerezte meg.
A versenyt követően Agócs Gábor jóvoltából forró gulyáslevessel kedveskedtünk a résztvevőknek, akiknek jól esett a hidegben a forró ebéd. A húst Nagy Lajos húsboltjának, a kiszolgálást Varga Lászlónak köszönjük. A desszertről az Ireks Stamag gondoskodott, akik finom süteményekkel készültek rendezvényünkre.
Versenyünk ötödik alkalommal való megrendezésének alkalmából különleges, egyedi készítésű díjakkal készültünk a helyezetteknek, az V. motívumot megjelenítve, melyet Balint Herczeg készített el. Egyedileg tervezett okleveleinket Lelkes László írnok írta meg, még különlegesebbé téve azokat. A dobogós hölgyeknek egy szál virággal készültünk Csicsatka Judit – Főnix Virágbolt felajánlásából.
egyedi készítésű díjaink az V. motívummal
A hangosításról Péter Borbás gondoskodott, a speakerünk pedig Márta Veréb volt. Az útvonal biztosítását Sass Lászlónak és csapatának a komáromi és neszmélyi Polgárőrségnek köszönjük!
A rendezvény helyszínét és az önzetlen segítséget a rendezvény fővédnökének Dunaalmás Polgármesterének Ollé Árpádnak köszönjük! Habár a rendezvény nem komáromi területen zajlott, Komárom város polgármesterének, Dr. Molnár Attilának támogatását is nagyon köszönjük!
Tagjainknak, támogatóinknak ezúttal is köszönjük a verseny megszervezését, lebonyolítását, nélkülük ez a rendezvény nem valósulhatott volna meg!
2019. április 13 (szombat) lesz az időpontja az V. Brigetio MTB Maraton versenyünknek. Az új helyszín Dunaalmás, így csábítóbb montis terep várja azokat, akik egy szezon eleji versenyre ellátogatnak hozzánk. A versenykiírás már elérhető, azonban pár kérdés tisztázásáig a nevező felületet csak március 4-el fogjátok elérni.
Felhívjuk a pályát bejárni szándékozók figyelmét, hogy hétköznap NE próbálkozzanak a pálya bejárásával, mert a Honvédség éles lövészetet szokott tartani hétköznap, és katonai zár alá esik a Dunaszentmiklósról kifelé vezető zöld sáv rész.
Figyelem (2019.04.03): Az útvonalban egy minimális változtatás kényszerültünk megejteni. Dunaszentmiklósra átérve a hegytetőn nem a szántóföld felé kerülve lesz megkerülve a falu, hanem a kilátó és temető felé mentek le a frissítő felé, amerről majd a visszaút is vezet. (Ezt a változtatást a letölthető GPS log nem tartalmazza.)