Közgyűlés: évértékelés és tervek 2024-re

Február 17-én a Monostori Erőd falai között tartottuk évnyitó Közgyűlésünket, ahol számos fontos dologról döntöttek tagjaink.
Az első napirendi pontban Gregor Zoltán elnök beszámolt az egyesület 2023 évi tevékenységéről, eredményeiről. A második napirendi pontban Tapsonyi Sándor gazdasági vezető 2023 évi számviteli, pénzügyi beszámolóját fogadta el a Közgyűlés.
A harmadik napirendi pontban tisztségviselőket választott a Közgyűlés, elnöknek Gregor Zoltánt, alelnöknek Héregi Pétert, gazdasági vezetőnek Tapsonyi Sándort, elnökségi tagnak Agócs Gábort és Vörös Gergőt választották a soron következő 2 évre.
Egyesületünk meghatározta éves céljait is, így terveink szerint idén is számos kerékpáros programot tudunk megvalósítani:
– februártól a versenyszezon kezdetéig nyílt alapozó kerékpáros edzések szervezése
– Komáromi Napok programsorozat részeként kerékpáros túra szervezése
– Ácsi majálison való kerékpáros program szervezése, egyesületi nap tartása
– nyáron hétköznapi nyílt kerékpáros edzések szervezése
– nyári edzőtábor szervezése Innsbruckba
– X. Brigetio Országúti Mezőnyverseny megszervezése, lebonyolítása
– VIII. Brigetio Időfutam megszervezése, lebonyolítása
– Magyar Kerékpáros Amatőr Bajnokságon való részvétel, a bajnokság sikeres teljesítése
– Júniusban és októberben egyesületi program szervezése
2024-ban célunk egységes megjelenésű mezek, pólók és jubileumi kulacsok gyártása.
A Közgyűlésen megállapítottuk az éves tagdíjat és elfogadtuk a költségvetést is.
A hagyományoknak megfelelően egyesületünk elnöksége odaítélte az “Év kerékpárosa” díjat, melyet az a tagunk kap meg, aki versenyzési aktivitásával, közösségi munkájával és szorgalmával példamutatóan jár el. Az “ÉV kerékpárosa” díjat 2023-ben Csintalan Miklós nyerte el.
Héregi Péter egyesületünk alelnöke a tagságot képviselve a Brigetio Kerékpáros Sportegyesületért díjat első alkalommal oda adományozta Gregor Zoltán elnöknek az elmúlt 11 éves elnöki munkáját elismerve.
A Közgyűlés végén Agócs Gábor által elkészített vacsorát fogyaszthattuk el, a Németh Cukrászda által felajánlott finom süteményekkel.
Köszönjük a Monostori Erődnek az impozáns helyszínt és a Németh Cukrászdának a pogácsákat, süteményeket!