Tour de Pelso 2017

 

Június 18-án új rajthelyszínnel várta a Hotel Ezüstpart területén a kerékpárosokat a 2017-es Tour de Pelso, ahol a 200 km-es Balaton Maratonra, a 76 km-es Tihany túrára és a 33 km-es Panoráma túrára több, mint 1000 fő gyűlt össze. A legtöbb bringás a hagyományokhoz hűen a 202 km-es tókerülésen indult el, egyesületünket Csintalan Miklós és Gregor Zoltán képviselve. Idén nem a rekkenő hőség, hanem az erős szél nehezítette a kerékpárosok dolgát a tó körül, így a frissítéssel kevesebb nehézség akadt, viszont a szélezéssel annál többeknek meggyűlt a bajuk.A verseny néhány km-es lassú rajttal kezdődött, majd az éles rajtot követően az első 10 km-en kialakult egy 25 fős élboly a maratonon, a június 27-én rajtoló Tour de Hongrie-ra készülő Bátorfi Team, Epronex és DKSI vezetésével. A nagy szélben a tavalyi pályacsúcsot idén meg sem tudták közelíteni a versenyzők, a futamot végül Ruttkay Zoltán (Bátorfi Team) nyerte 4:50:29-es idővel. Kiss Gergelyt szabálytalan frissítés miatt kizárták a második helyről, így végül Vermeser Zsombor (Bátorfi Team) lett az ezüstérmes, Simon Péter (Epronex) pedig a harmadik. Egyesületünket tekintve az 527 férfi indulóból Gregor Zoltán 5:29:01-es idővel a 81. helyen, míg Csintalan Miklós 6:03:05-ös idővel a 160. helyen ért célba. Gregor Zoltánt a szervezők végül szabálytalan frissítés miatt kizárták a versenyből.

“Nagyon fáradtan álltam rajthoz, a versenyt megelőzően több éjszaka is dolgoztam és a versenyt megelőző éjszaka sem tudtam rendesen aludni, kipihenni magam. A rajt előtt nem melegítettem sokat, de már itt éreztem, hogy nem lesz egyszerű a nap, az időkép szerint 60 km/h-s széllökések voltak. A rajthoz későn érkeztem, az A depóba már nem fértem be, ezért a hosszú lassú rajt remek lehetőséget adott, hogy kicsit előrébb mocorogjak a mezőnyben. Hiba volt nem teljesen előre menni, az éles rajtot követően rögtön megszakadt a mezőny, ami ellen nem tudtam mit csinálni, az üldöző főmezőnyben folytattam a versenyt. Az erős szélben nehéz volt helyezkedni, többször megszakadt az előttem lévő kerékpárosok előtt a sor, ekkor erőből kellett visszazárkóznom. Kb. 70 km-nél sikerült egy kátyúba hajtanom, ahol két kulacsom is kiesett, így maradt 6 dl frissítőm 130 km-re. Tudtam, hogy ez nem lesz jó, a tempó és a folyamatos oldal, szembeszél nem engedte hogy pihenjek, folyamatos volt a terhelés. Végül hátramentem a mezőnybe és a kísérő motorost kértem meg, hogy szerezzen nekem frissítőt, de ezt a zsűri nem engedte neki, azt a választ kaptam, hogy meg kell állnom a frissítő állomásnál. Mivel versenyben voltam erről szó sem lehetett. A vége előtt 50 km-re már teljesen kész voltam, szédültem, nem éreztem jól magam, egyértelmű volt a kiszáradás, ezért a mezőnyben a bringásoktól kértem frissítőt, szerencsére volt akitől tudtam kérni néhány kortyot. Az utolsó frissítő állomásnál egy hölgy próbált meg kulacsot feladni az út széléről, amit az utolsó pillanatban észleltem, megpróbáltam elkapni de nem tudtam rendesen megfogni. A verseny vége előtt kb 20-30-re lévő balatonakarattyai emelkedőn szakadtam le a mezőnytől, tudtam hogy nem erőltethetem tovább, mert akkor nem érek be, innentől nagyrészt egyedül teljesítettem a távot. Az utolsó 3 km-en már mindenhol görcsölt a lábam, ezért a nyeregből kiállva tudtam csak beérni. Az eredménylistán láttam, hogy viszonylag jó helyen értem be, de kizártak a versenyből, a zsűri kiszúrta, hogy a szabályokat nem tartottam be. Nagyon csalódott voltam, sokat készültem az évben, de ezen a napon minden pech összejött és sokkal jobb eredményt elérve érhettem volna célba, de megfelelő frissítés nélkül az ember szervezete nem működik rendesen. Köszönöm a Kinesio Tape Komárom, Berta Csabának a ragasztást és gratulálok csapattársamnak Csintalan Miklósnak, aki másnap a V Bike Maratonon rajthoz állt és szépen helyt állt!” Gregor Zoltán